//

CDC znížilo počet mŕtvych na Covid-19 o 94%!

Podľa novej správy CDC (Centers for Disease Control and Prevention) malo deväťdesiatštyri percent Američanov, ktorí zomreli na COVID-19, okrem vírusu aj iné „typy zdravotných stavov a prispievajúce príčiny“.

S využitím predbežných údajov o úmrtiach súvisiacich s koronavírusmi od od 1. februára do 22. augusta CDC (Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb) dospeli minulý týždeň k záveru, že iba „pri 6 percentách úmrtí bola jedinou uvedenou príčinou COVID-19“.

„V prípade úmrtí s inými stavmi alebo príčinami ako okrem vírusu COVID-19 pripadalo na smrť v priemere 2,6 ďalšieho stavu alebo príčiny,“ uvádza sa v správe. Na zozname sú respiračné stavy, ako je chrípka a zápal pľúc, zlyhanie dýchania a zastavenie dýchania, ďalej problémy obehového systému, ako sú hypertenzné choroby, zastavenie srdca a zlyhanie srdca. Medzi ďalšie stavy patrila sepsa, cukrovka, zlyhanie obličiek a Alzheimerova choroba.

Počty vychádzajú z úmrtných listov, ktoré agentúra označila za „najspoľahlivejší zdroj údajov“.

Podľa štatistík univerzity v Johns Hopkins USA v pondelok prekročili 6 miliónov prípadov koronavírusu a 183 000 úmrtí.

Zdroj: https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid_weekly/index.htm?fbclid=IwAR3-wrg3tTKK5-9tOHPGAHWFVO3DfslkJ0KsDEPQpWmPbKtp6EsoVV2Qs1Q

Predošlí článok

Učeň ľadu

Nasledujúci článok

Klaus Püschel