//

Pandémia skončí, ak sa skončí náš strach!

Nemecký epidemiológ Sucharit Bhakdi v rozhovore hovorí, že pandémiu musíme skončiť my ľudia tým, že sa vrátime k normálnemu životu. Okamžite!

Rozhovor bol zaznamenaný 4.11.2020.

Kedy si myslíte, že sa skončí takzvaná pandémia?

Pandémia sa už dávno skončila. Najprv si treba položiť otázku, je to vôbec pandémia? Moja odpoveď je, že nejde o skutočnú pandémiu, pretože tento vírus nevytvára nové ochorenie. Ochorením je zápal pľúc. Pandémia je definovaná ako šírenie novej choroby. Táto nie je nová. To vieme, pretože nám náš imunitný systém oznamuje, že vírus už poznáme. V imunitnom systéme existuje pamäť a naše lymfocyty rozpoznávajú tento vírus, takže  vírus nemôže byť novým a táto choroba tiež nemá v sebe nič nové.

Existuje štúdia Thübingskej univerzity, podľa ktorej má 80% populácie imunitu.

Nie, to nepreukázali. Dokázali len to, že lymfocyty rozpoznávajú tento vírus. Z toho som ja vyvodil záver, že to znamená čiastočnú imunitu. Ale vedci z Thübingskej univerzity sa od toho dištancujú a hovoria, že to takto netvrdili a to je je pravda. Ja hovorím, že to tak asi je. Toto nie je jediná štúdia, v súčasnosti existuje 5 štúdií, ktoré všetky ukazujú, že T lymfocyty z krvi spoznávajú vírus. Prečo by ho mali spoznávať ale nechrániť nás, to nedáva zmysel, však? Ale chcel by som mal povedať niečo iné. 80% znie ako veľa a je to naozaj veľa, v iných štúdiách je to 40%, 50% a potom ľudia hovoria ach, ale nie sú chránení. Ľudia si neuvedomujú, že ako to funguje s lymfocytmi, ako si to myslím ja a ako to hovoria učebnice: musíte si uvedomiť, že v krvi cirkuluje menej ako 10% našich lymfocytov. Zvyšných viac ako 90% je v lymfatických uzlinách a slezine a pečeni. A ak by ste ich mali tiež otestovať, potom som si istý, že to bude spolu 100 %.

Z toho som ja vyvodil záver, že to znamená čiastočnú imunitu.

Je vírus teraz slabší alebo bude mutovať? Aká je vaša predpoveď?

Vírus musí vždy mutovať, nemôže inak. Musí mutovať, inak sa nemôže šíriť. Či silnejší alebo slabší, ako by ste to chceli definovať? Neexistuje definícia. Musíte urobiť pokusy na zvieratách a potom určiť dávku vírusu, kedy zviera uhynie. Ale takáto dávka nie je dosiahnuteľná.

Takéto štúdie neexistujú?

Nie. Viete, 99,95% ľudí vo veku do 70 rokov u vás alebo kdekoľvek v severnej Európe nezomrie s týmto vírusom, ani na neho. Môžete dostať vírus, ale nezomriete. To isté platí mimochodom o opiciach. Opice skutočne nemôžete dať do stavu ochorenia. Rovnako ako nemôžu skutočne ochorieť ľudia do 70 rokov. Pravdepodobne teraz ľudia v Tübingene povedia, ach, Bhakdi je opäť blázon, ale možno nie som blázon, možno mám pravdu, pravdepodobne preto, že máme lymfocyty, ktoré sú trénované proti starým vírusom. Preto tento vírus nie je pre imunitný systém nič nové. A nie je nijako zvlášť silný, nejde tu o vražedný vírus.

Preto tento vírus nie je pre imunitný systém nič nové. A nie je nijako zvlášť silný, nejde tu o vražedný vírus.

Aká je úmrtnosť po očkovaní, existujú nejaké údaje?

Nie, samozrejme, neexistujú žiadne údaje. Koľko incidentov bolo, nie je známe. Nedochádza k úmrtiam na očkovanie. Ale sú incidenty. Musíte mať na pamäti, že z ľudí v Anglicku, ktorí dostali túto vakcínu od spoločnosti Astra Zeneca, malo najmenej 20% také závažné vedľajšie účinky, bolesť, horúčku, zimnicu, že museli ísť do postele. Vážne ochoreli. Protokol (testovania očkovania) bol zmenený tak, že s očkovaním dostali aj vysoké dávky paracetamolu, aby dokázali tolerovať vakcínu. To je to, čo teraz dostávajú tisíce ľudí. Nielen vakcína, ale aj paracetamol ako prostriedok na tlmenie bolesti. To je šialenstvo. Okrem toho majú 2 vážne prípady s paralýzou, pretože mali zapálenú miechu a potom povedia, ach, to nebolo z očkovania. Ale okamžite som poukázal na to, že ak si použijete vakcínu na báze génov, čo platí pre vakcínu ktorá je sa v Európe používa, podstupujete nebezpečenstvo aké tu doteraz niky nebolo. Pretože tieto vakcíny na báze génov spôsobujú imunitné odpovede proti vírusu. Ak už máme lymfocyty, ktoré rozpoznávajú túto časť vírusu v našom tele, a to sa ukázalo v štúdii z Tübingenu, a ide sa očkovať znova rovnakým vírusom, potom sa imunitný systém skutočne nahnevá. Je to ako keď ste vytrénovali boxera a potom príde buď skutočný súper, alebo falošný, alebo atrapa, a vy začnete boxovať. A bunky, ktoré sa odvážia vyzvať naše už existujúce lymfocyty, musia byť napadnuté, neexistujú žiadna iná možnosti, na to slúžia lymfocyty. Povedal som, že sa nedám zaočkovať, pretože určite mám veľmi dobré lymfocyty proti tomuto vírusu a nechcem, aby začali útočiť na moje bunky, pretože bunka je súčasťou vírusu. Rozumiete? Táto bunka nevie, že to nie je celý vírus, a nevedia to ani moje „vražedné“ lymfocyty. Vidia iba tieto odpadové produkty…. A potom to začne.

Prečo nepočujeme nič z Afriky alebo Indie, kde je systém zdravotnej starostlivosti dosť slabý a hygienické podmienky veľmi drsné?

Zdravotnícke podmienky sú tam skutočne beznádejné. Hovorím to celkom otvorene. Tiež mám v sebe indickú krv, ale nerobte si ilúzie. S takýmto zdravotníckym systémom nemôžete získať vôbec žiadne spoľahlivé údaje. Preto sa ani nepozerám do krajín, kde nemôžem dôverovať správam.

Aké účinné by mohlo byť očkovanie a ako často by sa muselo vykonať na akom počte populácie?

Čisto teoreticky toto očkovanie nemôže byť vôbec účinné. Prečo? Pretože ako ukážete, kedy je očkovanie účinné? Musíte niečo mať, napríklad Tetanus, myslím, že túto chorobu každý pozná. Ak u vás dostane Tetanus 100 ľudí, tak zomrie najmenej 70, v Thajsku zomrie najmenej 85% alebo 89%. Ak budú očkovaní, nezomrú ani u vás, ani v Thajsku. Tomu hovorím účinnosť. To je dokázané v priebehu desaťročí, a tak to je. Ak máte jedno úmrtie na 1000 ľudí infikovaných koronou, ako chcete ukázať, čo urobila vakcína podaná všetkým 1000? Úmrtnosť nie je možné ďalej znížiť. Chcete znížiť pod 0,1%? To nejde. To už nemá žiadny význam. Pokiaľ by očkovali celý svet, tak možno by nakoniec skončili s rozdielom 1000 úmrtí. Ale to nestojí za to. Vedľajšie účinky očkovania by priniesli neuveriteľne väčší počet obetí, od ťažko chorých po smrteľne chorých.

Aká je úmrtnosť po očkovaní, existujú nejaké údaje?

Nie, samozrejme, neexistujú žiadne údaje. Koľko incidentov bolo, nie je známe. Nedochádza k úmrtiam na očkovanie. Ale sú incidenty. Musíte mať na pamäti, že z ľudí v Anglicku, ktorí dostali túto vakcínu od spoločnosti Astra Zeneca, malo najmenej 20% také závažné vedľajšie účinky, bolesť, horúčku, zimnicu, že museli ísť do postele. Vážne ochoreli. Protokol (testovania očkovania) bol zmenený tak, že s očkovaním dostali aj vysoké dávky paracetamolu, aby dokázali tolerovať vakcínu. To je to, čo teraz dostávajú tisíce ľudí. Nielen vakcína, ale aj paracetamol ako prostriedok na tlmenie bolesti. To je šialenstvo. Okrem toho majú 2 vážne prípady s paralýzou, pretože mali zapálenú miechu a potom povedia, ach, to nebolo z očkovania. Ale okamžite som poukázal na to, že ak si použijete vakcínu na báze génov, čo platí pre vakcínu ktorá sa v Európe používa, podstupujete nebezpečenstvo aké tu doteraz nikdy nebolo. Pretože tieto vakcíny na báze génov spôsobujú imunitné odpovede proti vírusu. Ak už máme lymfocyty, ktoré rozpoznávajú túto časť vírusu v našom tele, a to sa ukázalo v štúdii z Tübingenu, a ide sa očkovať znova rovnakým vírusom, potom sa imunitný systém skutočne nahnevá. Je to ako keď ste vytrénovali boxera a potom príde buď skutočný súper, alebo falošný, alebo atrapa, a vy začnete boxovať. A bunky, ktoré sa odvážia vyzvať naše už existujúce lymfocyty, musia byť napadnuté, neexistujú žiadne iné možnosti, na to slúžia lymfocyty. Povedal som, že sa nedám zaočkovať, pretože určite mám veľmi dobré lymfocyty proti tomuto vírusu a nechcem, aby začali útočiť na moje bunky, pretože bunka je súčasťou vírusu. Rozumiete? Táto bunka nevie, že to nie je celý vírus, a nevedia to ani moje „vražedné“ lymfocyty. Vidia iba tieto odpadové produkty…. A potom to začne.

Najmenej 20% vakcinovaných malo také závažné vedľajšie účinky, bolesť, horúčku, zimnicu, že museli ísť do postele. Vážne ochoreli.

Čo môžu urobiť obyčajní ľudia, ktorí teraz trpia týmito takzvanými bezpečnostnými opatreniami, aby sa mohli vrátiť do normálneho života?

Myslím si, že je načase aby všetci skončili s akceptovaním opatrení, ktoré nie sú podložené dôkazmi. Každý by si mal stáť za svojimi právami alebo sa vrátiť k ním. Existuje zákon: Nikto by nemal zvieraťu ubližovať bez zákonného dôvodu. To je odsek 1, zo zákona o ochrane zvierat. Ľudia musia požadovať prinajmenšom také práva aké má zviera. A nesmú byť poškodení a trpieť kvôli očkovaniu, ako sú bolesti hlavy, horúčka, závažné vedľajšie účinky, bez toho, aby to bolo skutočne opodstatnené. A nič nie je skutočne oprávnené. Lockdown je neopodstatnený. Koľko existencií bolo zničených, koľko manželstiev sa rozpadlo, koľko ľudí kvôli tomu skočí z mosta? A tá požiadavka na rúško! Koľko žiakov bolo skutočne poškodených, natrvalo poškodených kvôli zvýšenému obsahu CO2 pod rúškom, ktorý je tam skutočne u všetkých rúšok?. To nejde. Je to nielen protiústavné, je to zločin proti ľudskosti!

Myslím si, že je načase aby všetci skončili s akceptovaním opatrení, ktoré nie sú podložené dôkazmi. Každý by si mal stáť za svojimi právami alebo sa vrátiť k ním.

Je možné očakávať Covid-20 v budúcom roku, pretože sa každoročne vyhlasuje nová pandémia?

Ak máte testovací systém, ktorý dokáže špecificky detekovať Covid-20, ďalšiu mutáciu, ktorá príde, potom samozrejme dôjde k pandémii Covid-20. Teraz sa musíte postaviť ako ľudské bytosti a povedať, že nedovolíme, aby nám WHO povedalo, že ide o pandémiu len preto, že prichádza nový vírus, pretože každý rok prichádza nový vírus. Pokiaľ si nový vírus, ktorý prichádza, uchová rovnaké sekvencie ako Covid-19, bude označený ako druhá vlna, čo však nie je opodstatnené, pretože pri skutočnej druhej vlne musí ísť o práve ten posledný vírus, bez mnohých ďalších zmien. Pretože dôkazy, to sú len malé sekvencie v tele vírusu. Nesmieme dovoliť, aby sa takýto nevalidný (neplatný) test používal na celom svete, aby mohli politici zdôvodniť svoje rozhodnutia. Pretože to nie je dôvod, nevalidný test PCR nie je platný. Test PCR nie je štandardizovaný, nikdy nebol schválený na diagnostiku a nehovorí nič o tom, čo tvrdia politici.

Test PCR nie je štandardizovaný, nikdy nebol schválený na diagnostiku a nehovorí nič o tom, čo tvrdia politici.

Je test na antigén lepší?

Test na antigén nie je oveľa lepší, pretože ak porovnáme vírus k ruke, test na antigén dokáže zistiť iba konček prsta, nie celú ruku. Ruka je na to príliš veľká. A ak sa ruka zmenila inde a existuje nový variant, ale test zistí miesto, ktoré sa nezmenilo, potom máte aj odpoveď, ktorá je irelevantná. Takže tento test na prítomnosť protilátok nehovorí o tom, či môže vaša protilátka stále držať túto ruku, ak sa táto ruka pokúsi zaútočiť a otvorí kľučku dverí. Všetko sú to napodiv nezmysly.

Ako súvisí pokles počtu prípadov v lete s vitamínom D3? A mali by ste si tento vitamín v zime dopĺňať?

Neexistujú žiadne štúdie, ktoré by to dokázali. Ako to chcete dokázať? Môžeme len špekulovať, pretože prípady chrípky a Covidu sa vždy v lete vytrácajú, čo pravdepodobne súvisí s tým že ľudia sú v lete zdravší ako v zime. A hlavným faktorom v lete je vitamín D. Pretože vieme, že najmenej 50-80% všetkých ľudí v severnej a strednej Európe má nedostatok vitamínu D v zime. Je to tak. Pokiaľ nie ste jeden z mála ľudí, ktorí užívajú vitamín D3, ako napríklad moja žena, ja a môj syn. Ďalším vitamínom, ktorý je podľa mňa veľmi dôležitý, je vitamín C, pretože je známe, že takmer každý človek v severnej Európe je chronicky nedostatočne zásobovaný vitamínom C. Beriem napríklad desaťnásobnú dávku vitamínu C, ako odporúčajú Američania.

Najmenej 50-80% všetkých ľudí v severnej a strednej Európe má nedostatok vitamínu D v zime.

Je test na antigén lepší?

Test na antigén nie je oveľa lepší, pretože ak porovnáme vírus k ruke, test na antigén dokáže zistiť iba konček prsta, nie celú ruku. Ruka je na to príliš veľká. A ak sa ruka zmenila inde a existuje nový variant, ale test zistí miesto, ktoré sa nezmenilo, potom máte aj odpoveď, ktorá je irelevantná. Takže tento test na prítomnosť protilátok nehovorí o tom, či môže vaša protilátka stále držať túto ruku, ak sa táto ruka pokúsi zaútočiť a otvorí kľučku dverí. Všetko sú to napodiv nezmysly.

Ako súvisí pokles počtu prípadov v lete s vitamínom D3? A mali by ste si tento vitamín v zime dopĺňať?

Neexistujú žiadne štúdie, ktoré by to dokázali. Ako to chcete dokázať? Môžeme len špekulovať, pretože prípady chrípky a Covidu sa vždy v lete vytrácajú, čo pravdepodobne súvisí s tým že ľudia sú v lete zdravší ako v zime. A hlavným faktorom v lete je vitamín D. Pretože vieme, že najmenej 50-80% všetkých ľudí v severnej a strednej Európe má nedostatok vitamínu D v zime. Je to tak. Pokiaľ nie ste jeden z mála ľudí, ktorí užívajú vitamín D3, ako napríklad moja žena, ja a môj syn. Ďalším vitamínom, ktorý je podľa mňa veľmi dôležitý, je vitamín C, pretože je známe, že takmer každý človek v severnej Európe je chronicky nedostatočne zásobovaný vitamínom C. Beriem napríklad desaťnásobnú dávku vitamínu C, ako odporúčajú Američania.

Ak sa niekto bojí, tak prvá vec, ktorá sa vypne, je premýšľanie

Ak sa niekto bojí, tak prvá vec, ktorá sa vypne, je premýšľanie. Človek je strnulý od strachu, takisto zvieratá ak utekajú v stáde s ostatnými vôbec nemyslia. A to sa teraz deje na celom svete. Ľudia nepoužívajú svoje myslenie. Ak chcú prekonať tento strach, musia sa znova stať ľuďmi. To je na tom jediná dobrá vec. Keby to bol globálny pokus s celým ľudstvom, tak s jedným nepočítali: Totiž, že človek môže po určitom čase skutočne znova zapnúť myslenie a tento čas nastal, teraz po 7 mesiacoch. Ak sa človek zamyslí a uvedomí si, že tento strach bol neopodstatnený, stane sa nebojácnym. Toto podobenstvo som už dnes raz hovoril: žijem tu v nočnej more, Krysár (lovec krýs) z Hamelnu je rozprávka známa po celom svete. Krysar píska na píšťale vtipné zvuky, aby ho potkany nasledovali z miest a skočili do vôd a utopili sa. Teraz tu máme krysára ale neloví krysy ale ľudí. A vy, ktorí to teraz počúvate alebo čítate, ste tí, ktorí ho nasledujú: maskovaní, strnulí strachom, v bezpečnom odstupe jeden od druhého, pretože ste dostali tento príkaz. Ľudia opúšťajú svoje domy a sú tu tí, ktorí čakajú na to, že ak sa nevrátia, tak potom im tieto domy prevezmú. Táto nočná mora má iba jeden koniec, a to keď si zložítete masky z tváre. Chyťte sa za ruky a začnite spievať ako ľudia. Pretože ľudská pieseň prehluší tieto zvuky krysára. Toto je vaša jediná šanca. A potom sa vráťte do svojich domovov. Pretože svet, z ktorého ste odišli, bol sakra dobrý svet, taký dobrý, že ste si to ani sami neuvedomovali. Možno si to uvedomujete teraz a budete požadovať, aby sa vám tento starý svet vrátil. Nie nový normál, ale starý normál vo všetkých jeho verziách. Neakceptujte špeciálne opatrenia proti vírusu, ktorý nebol vražedným vírusom a nemôže sa stať vražedným vírusom. Nenechajte sa oklamať druhýkrát.

Ľudia nepoužívajú svoje myslenie. Ak chcú prekonať tento strach, musia sa znova stať ľuďmi.

Na Slovensku sa minulý víkend uskutočnilo rozsiahle hromadné testovanie obyvateľstva. Zúčastnilo sa na ňom 65% populácie, pretože sa zľakli, že nebudú môcť chodiť do práce, nakupovať atď. Takže každý, kto nemá certifikát s negatívnym výsledkom testu, je takpovediac občanom druhej kategórie.

Musím vám povedať, že tento test je kriminálny, testujete pomocou testu PCR?

Bol to test na antigén

Antigénové testy takisto neprešli validáciou, sú neplatné. Ak by ste to chceli správne robiť, musíte urobiť nasledovné, čo ale nebolo urobené. Musíte zistiť, kto je pozitívny. Potom musíte (izolovať tento vírom)  infikovať všetky (zdravé) bunkové kultúry. A zistiť, či je korelácia stopercentná alebo aspoň prijateľná. Či nemajú ľudia falošne pozitívne testy musíte preukázať tak, že títo ľudia majú vírus takisto vo vzduchu, ktorý vydychujú keď hovoria, alebo kašlú v rovnakej koncentrácii, konkrétne infekčnej (s dostatočnou infekčnou náložou) ako v krku. A hovorím vám, že sa to nedá preukázať, pretože to tak nie je. Budete mať nulové výsledky. Aj o iných korónových vírusoch je známe, že ak je výter pozitívny, vykašliavanie je iba v zriedkavých prípadoch infekčné. A potom sa musíte postaviť ako ľud a povedať: Nenecháme toto s nami robiť, pretože to nie je opodstatnené. Je to porušenie našich ľudských práv.

Prečo sa výter odoberá z nosa, ktorý sa musel predtým vyčistiť?

Pretože vírus je údajne tam vzadu v najvyššej koncentrácii, vyššej ako v krku. Vírus je tam prilepený. A po druhé, keď dýchate, môže sa stať, že tam budú ďalšie korónové vírusy, ak napríklad máte psa alebo mačku, uviazne to v nosovej dierke. A pretože tento test je tak nespoľahlivý, tak vidí tiež ďalšie korónové vírusy a potom uvádza, že ste pozitívny, pretože nie je dobre kalibrovaný.

Uvediem príklad: Ak robíte test na alkohol a vypili ste 1 ml vodky a ja som vypil 100 ml vodky a išiel som fúkať do testeru, tak ukáže 0,5 promile. Môj vodičský preukaz je fuč. Ak sa otestujete vy, tak budete mať  0,005 promile a môžete pokračovať v jazde. Ale tento PCR test je taký, že ak máte 0,005 promile, to ten test dokáže zistiť, musíte napriek tomu ísť do karantény. To predsa nejde. Test musí byť minimálne kalibrovaný. Keby bol tento test kalibrovaný, tak sa potom môže testovať každý kto chce a mohol by byť spokojný s negatívnym testom. Ale, pretože 99,9% ľudí, ktorí dostanú tento vírus, aj tak vážne neochorie, neviem, na čo by tento test mal slúžiť. Ešte sa nestalo aby došlo k prepuknutiu Covid-19 nakazením od nechorého človeka (ktorý síce bol pozitívne testovaný ale neochorel). To sa ešte nestalo.

Keď sa vrátime k počtom z testovania: Bolo testovaných 3,6 milióna ľudí, z toho 1,06% bolo pozitívnych.

To je v rámci falošne pozitívnej fázy. To si môžete prečítať aj v našej knihe. Môžete zabudnúť na čokoľvek pod 2%. Teraz Slováci vyhodili z okna toľko peňazí, ktoré budú chýbať pre tých, ktorí budú skutočne chorí, napríklad ak má niekto zápal pľúc kvôli baktériám. Teraz už nebudú diagnostikovaní testom na takzvané mikroplazmy, ktoré sú mimochodom 10-krát bežnejšie ako korónové vírusy a ktoré sa vyskytujú teraz v zime a majú rovnaké príznaky ako koróna – dýchavičnosť, únava. A tieto mikroplazmy nebudú diagnostikované, lebo diagnostika je drahá, pretože v nej musíte skutočne detekovať protilátky. Ak pacienti nebudú správne ošetrení, môžu byť chorí veľmi dlho, mesiace. To sa teraz deje. Všade. Poznám ľudí, ktorí takmer zomreli na skutočný zápal pľúc pretože im ho nediagnostikovali.

Teraz Slováci vyhodili z okna toľko peňazí, ktoré budú chýbať pre tých, ktorí budú skutočne chorý, napríklad ak má niekto zápal pľúc kvôli baktériám

V Bratislave bolo v hlavnom meste 0,33% pozitívnych, na vidieku to bolo viac, 2 – 3%. Ako si môžete vysvetliť skutočnosť, že v hlavnom meste, kde je oveľa viac ľudí v obmedzenom priestore, napríklad v autobuse, je menej ľudí s pozitívnym testom?

Nezačnem teraz špekulovať. Či majú 0,3% alebo 2%, je úplne irelevantné. Pretože to je ten šum tohto blbého testu, ktorý nie je kalibrovaný. Mohlo sa stať, že laboratóriá na vidieku to nakalibrovali inak ako v meste. Každé laboratórium si robí, čo chce. A za druhé, na vidieku môže byť viac psov, mačiek, koní s inými korónovými vírusmi, ľudia proste majú viac korónových vírusov v nose. A možno nevložil tester dostatočne hlboko do nosa. Neviem. Tieto testy musia byť zastavené. Ak vírus nie je nebezpečný pre verejnosť a idete testovať zdravých ľudí, robíte hlúposť, o ktorej som varoval. Prečo to robia, prečo sa ľudia na tom zúčastňujú? Som zúfalý.

Tieto testy musia byť zastavené. Ak vírus nie je nebezpečný pre verejnosť a idete testovať zdravých ľudí, robíte hlúposť, o ktorej som varoval. Prečo to robia, prečo sa ľudia na tom zúčastňujú?

Čo by ste zaželali slovenským ľuďom do budúceho roku?

Prial by som si, aby opäť vrátili k ľudskosti, zapli si mozog, čo dokážu veľmi dobre. A aby sa z nich potom stali opäť normálni ľudia. Ak to neurobíte, bude to pre vás veľmi, veľmi zlé. Potom sa dá iba povedať, že je to vaša vlastná chyba.

Prišli by ste aj na Slovensko a prednášať?

Absolútne nie. Nejdem do krajiny, kde beží hromadné testovanie. Nie, to je pre mňa príliš nebezpečné. Potom by som bol v karanténe. Bol som už v Bratislave, bola to nezabudnuteľná konferencia v mojom odbore, bola veľmi milá a dúfal som, že sa vrátim, ale teraz je moja odpoveď kategorické nie. Pokiaľ Slovensko nezmení celý svet a možno je to pre vás skvelá príležitosť: Ak teraz Slováci zapnú mozog a ukážu zvyšku sveta, Merkelovej, Söderovi a podobným povedia, že to nebudú robiť, zapli sme si naše mozgy a vraciame sa do starej reality. Ak máte túto odvahu a múdrosť…

Ak teraz Slováci zapnú mozog a ukážu zvyšku sveta, Merkelovej, Söderovi a podobným povedia, že to nebudeme robiť, zapli sme si naše mozgy a vraciame sa do starej reality.

Už som sa pokúsil naštartovť Švajčiarov, Rakúšanov, ale nechcú. Možno to urobia Slováci, ktovie. Potom sa jedného dňa zapíšu do histórie ako záchrancovia civilizácie a ľudstva. Pretože, verte mi, keď začnete vy niečo robiť, čaká toľko ďalších, ktorí vás budú nasledovať. Teraz existuje Great Barrington vyhlásenie, ktoré podpísalo viac ako 35 000 lekárov, kde sa píše že tieto opatrenia sú nezmyselné. Asi pred týždňom povedala väčšina nemeckých lekárskych združení to isté. Lockdown nemá zmysel a nemalo by sa v ňom pokračovať. Vidíte, nie som sám. Keď sme písali knihu, boli sme takmer sami. V Európe bolo možno 100 ľudí, ktorí so mnou súhlasili, teraz sú to desaťtisíce, až státisíce vedcov a lekárov, ktorí zastávajú tento názor a preto je teraz veľmi ľahké byť odvážnym. Nemôžete prehrať. Pred 6 mesiacmi hovorili: Bhakdi a jeho manželka sú blázni. Ale teraz hovoriť to isté, keď niekto ako John Ioannidis, popredný svetový epidemiológ, to dal na papier a povedal, čo sme vlastne povedali my, potom je načase povedať, že nemôžeme prehrať. Nejde o vražedný vírus, takže všetky opatrenia sú nezmyslom. Bohužiaľ sme vykonali aj tieto hromadné testy. Bol to nezmysel a už sa nikdy nesmie opakovať.

Ak to urobíte, radi vás s manželkou navštívime. S manželkou a rodinou.

Už som sa pokúsil nažhaviť Švajčiarov, Rakúšanov, ale nechcú. Možno to urobia Slováci, ktovie. Potom sa jedného dňa zapíšu do histórie ako záchrancovia civilizácie a ľudstva.

Ďakujem pekne. Ste srdečne pozvaní.

Ďakujem pekne. Prajem Vám a všetkým Slovákom všetko dobré.

Predošlí článok

John Ioannidis

Nasledujúci článok

Očkovať či neočkovať?